header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj79
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień137
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1066
mod_vvisit_counterTen miesiąc1495
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1190

Aktualnie: gości 54 połączonych
Twój adres IP: 147.135.201.64
 , 
Today: Sie 21, 2018
Konstytucja 3 Maja - akademia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 maja 2018 20:47

W dniu 30 kwietnia 2018 r. o godz. 10.15. uczestniczyliśmy na sali gimnastycznej w naszej szkole w uroczystej akademii poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenariusz tego bardzo ciekawie przygotowanego wydarzenia opracowała p. Ewa Szewczyk we współpracy z p. Renatą Cabak-Mleczko.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klas 3a i 4a oraz 1 uczeń z klasy 6b wykonali na wysokim poziomie część artystyczną, zróżnicowaną pod względem treści i nastroju. Pierwsza była wirtualną, dziennikarską podróżą po czasów uchwalenia Konstytucji. Uczeń grający rolę dziennikarza wypytywał króla i przedstawicieli ówczesnego sejmu o podwaliny Konstytucji, Jej kształt i założenia. Druga część - bardzo refleksyjna, składała się z pieśni o charakterze patriotycznym. Trzecia, niezwykle zaskakująca, była dynamicznym wykonaniem tańca z biało-czerwonymi flagami. Charakteryzowała się bardzo interesującym układem choreograficznym.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom (poza wymienionymi p:Monice Mokrzyckiej, Marcie Pres, Monice Kłap, Ewelinie Kleszcz, Pawłowi Bodzionemu, Krzysztofowi Mirkowi) za całościowe przygotowanie ciekawej i wartościowej uroczystości. Dzięki takim wydarzeniom lepiej będziemy rozumieć naszą historię i bardziej odczuwać dumę z bycia Polakami, szczególnie w roku jubileuszu - 100 lecia odzyskania niepodległości.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 21:11