header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień90
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1066
mod_vvisit_counterTen miesiąc1448
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1190

Aktualnie: gości 7 połączonych
Twój adres IP: 147.135.201.64
 , 
Today: Sie 21, 2018
Wystawa "W drodze do Niepodległości" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 maja 2018 16:48

niepodlegla W dniach 10 - 16 maja 2018 r. w budynku szkoły wszyscy nasi uczniowie, również uczniowie dwóch sąsiadujących szkół: z Żeleźnikowej Małej i Bączej Kuniny,    a także dorośli mieszkańcy Nawojowej mieli wyjątkową możliwość obejrzenia wspaniałej wystawy „W drodze do Niepodległości”.

Składała się ona z 30 wielkogabarytowych (2x1m) plansz przedstawiających historyczne zdjęcia wraz z komentarzem dotyczących wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez naszą Ojczyznę, w dziesięcioleciu - od roku 1914 do 1924.

 

Profesjonalnie przygotowane plansze powstały przy współpracy z Archiwum Akt Nowych i Narodowego Archiwum Cyfrowego – partnerów projektu „Dla Niepodległej”. Ukazywały one w sposób niezwykle ciekawy złożony i dynamiczny proces dochodzenia do niepodległości. Dokumentowały starania na arenie całego świata, narodu polskiego, jego przywódców reprezentujących różne poglądy polityczne, w doprowadzeniu do ostatecznego uznania niepodległości Polski.

Trzeba podkreślić, że była to droga niełatwa i długotrwała, podczas której Polacy potrafili zjednoczyć się wokół wspólnego najważniejszego celu – odzyskania wolności.

Mając w pamięci tamte lata i wydarzenia, ufamy, że współczesne pokolenia Polaków, w czasach tak ciężko wywalczonej, jeszcze po tragedii II wojny światowej i mrocznych latach komunizmu upragnionej wolności, także będą potrafiły zgodnie działać dla dobra wspólnego, jakim jest Rzeczpospolita.

Jacek Musiał

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 22:43