header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień89
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1066
mod_vvisit_counterTen miesiąc1447
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1190

Aktualnie: gości 6 połączonych
Twój adres IP: 147.135.201.64
 , 
Today: Sie 21, 2018
Międzygminny konkurs "Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 maja 2018 16:55

Szkoła Podstawowa w Bączej – Kuninie zorganizowała Międzygminny Konkurs „Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni”. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych działających na terenie Gminy Nawojowa i sąsiednich gmin a także kultywowanie ich wartości, ideałów i postaw wśród uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy VII. W kategorii praca literacka – „Kartka z pamiętnika – wspomnienia Żołnierza Wyklętego” Justyna Kiełbasa zdobyła I miejsce, natomiast w konkursie wiedzy o PPAN, Żandarmerii i ks. Gurgaczu, który odbył się 16. maja br. wystąpiły: Wiktoria Barnach, Edyta Zwolenik i Justyna Kiełbasa. Wykazały się dużą wiedzą i opanowaniem, dzięki czemu zajęły II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy napisali prace literackie oraz poszerzyli swoją wiedzę o Żołnierzach Niezłomnych - Wyklętych. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu dr. Dawida Golika - historyka i politologa, pracownika IPN w Krakowie, który jest autorem wielu monografii i artykułów poświęconych polskiemu podziemiu niepodległościowemu na terenie Małopolski w latach 1939-1956, na temat działalności PPAN i Żandarmerii w naszej najbliższej okolicy. Uczniowie z naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Stolice Polski w legendach”.

Gratulujemy oczywiście zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.