header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień109
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1066
mod_vvisit_counterTen miesiąc1467
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1190

Aktualnie: gości 26 połączonych
Twój adres IP: 147.135.201.64
 , 
Today: Sie 21, 2018
Międzyszkolny Konkurs Papieski Jan Paweł II - "Papież Polak". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 czerwca 2018 21:28

papieskiW Żeleźnikowej Wielkiej 21 maja 2018 r. już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski Jan Paweł II - "Papież Polak".

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Hubert Słaby z kl. VI a, Gabriela Sroka z kl. V oraz Dawid Nosal z kl. IV b.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w parafialnej Mszy świętej, której przewodniczył proboszcz Żeleźnikowej Wielkiej ks. Wiesław Skrabacz.

Po jej zakończeniu, przy obelisku poświęconemu św. Janowi Pawłowi II znajdującemu się koło Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, wszyscy wspólnie odśpiewali Litanię loretańską i wysłuchali przygotowanego przez uczniów z Żeleźnikowej Wielkiej montażu słowno – muzycznego o tematyce nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do życia św. Jana Pawła II – papieża Polaka i wielkiego patrioty.

 

Tegoroczna edycja konkursu, tak jak w latach ubiegłych, składała się z części pisemnej oraz ustnej. Siedem trzyosobowych drużyn z siedmiu szkół rozwiązywało test dotyczący życia, nauczania i twórczości Jana Pawła II, odpowiadało na pytania >>prawda czy fałsz<< oraz na losowo wybrane tzw. pytania otwarte. W tym roku nowością była runda, w której uczniowie odpowiadali na szczegółowe pytania z przebiegu i treści kazań z I i II pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz walka o bonusy – dodatkowe nagrody.

Po emocjonującej i bardzo wyrównanej walce drużyna z naszej szkoły uplasowała się na III miejscu. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze SP Frycowa a drugie gospodarze konkursu.

Nasza reprezentantka – Gabrysia Sroka jako jedna z nielicznych uzyskała maksymalną liczbę punktów w części pisemnej i otrzymała dodatkową nagrodę. W walce o bonusy Dawid Nosal również wykazał się dużą wiedzą i wygrał atrakcyjną nagrodę.

Po zmaganiach intelektualnych nastąpił poczęstunek.

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 21:37