header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj77
mod_vvisit_counterWczoraj37
mod_vvisit_counterTen tydzień135
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1066
mod_vvisit_counterTen miesiąc1493
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1190

Aktualnie: gości 52 połączonych
Twój adres IP: 147.135.201.64
 , 
Today: Sie 21, 2018
Aktualności
Międzyszkolny Konkurs Papieski Jan Paweł II - "Papież Polak". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 czerwca 2018 21:28

papieskiW Żeleźnikowej Wielkiej 21 maja 2018 r. już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski Jan Paweł II - "Papież Polak".

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Hubert Słaby z kl. VI a, Gabriela Sroka z kl. V oraz Dawid Nosal z kl. IV b.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w parafialnej Mszy świętej, której przewodniczył proboszcz Żeleźnikowej Wielkiej ks. Wiesław Skrabacz.

Po jej zakończeniu, przy obelisku poświęconemu św. Janowi Pawłowi II znajdującemu się koło Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, wszyscy wspólnie odśpiewali Litanię loretańską i wysłuchali przygotowanego przez uczniów z Żeleźnikowej Wielkiej montażu słowno – muzycznego o tematyce nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do życia św. Jana Pawła II – papieża Polaka i wielkiego patrioty.

Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 21:37
Więcej…
 
Międzygminny konkurs "Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 maja 2018 16:55

Szkoła Podstawowa w Bączej – Kuninie zorganizowała Międzygminny Konkurs „Kiedyś wyklęci, zawsze niezłomni”. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych działających na terenie Gminy Nawojowa i sąsiednich gmin a także kultywowanie ich wartości, ideałów i postaw wśród uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy VII. W kategorii praca literacka – „Kartka z pamiętnika – wspomnienia Żołnierza Wyklętego” Justyna Kiełbasa zdobyła I miejsce, natomiast w konkursie wiedzy o PPAN, Żandarmerii i ks. Gurgaczu, który odbył się 16. maja br. wystąpiły: Wiktoria Barnach, Edyta Zwolenik i Justyna Kiełbasa. Wykazały się dużą wiedzą i opanowaniem, dzięki czemu zajęły II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy napisali prace literackie oraz poszerzyli swoją wiedzę o Żołnierzach Niezłomnych - Wyklętych. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu dr. Dawida Golika - historyka i politologa, pracownika IPN w Krakowie, który jest autorem wielu monografii i artykułów poświęconych polskiemu podziemiu niepodległościowemu na terenie Małopolski w latach 1939-1956, na temat działalności PPAN i Żandarmerii w naszej najbliższej okolicy. Uczniowie z naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Stolice Polski w legendach”.

Gratulujemy oczywiście zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

 

 
Wystawa "W drodze do Niepodległości" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 26 maja 2018 16:48

niepodlegla W dniach 10 - 16 maja 2018 r. w budynku szkoły wszyscy nasi uczniowie, również uczniowie dwóch sąsiadujących szkół: z Żeleźnikowej Małej i Bączej Kuniny,    a także dorośli mieszkańcy Nawojowej mieli wyjątkową możliwość obejrzenia wspaniałej wystawy „W drodze do Niepodległości”.

Składała się ona z 30 wielkogabarytowych (2x1m) plansz przedstawiających historyczne zdjęcia wraz z komentarzem dotyczących wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez naszą Ojczyznę, w dziesięcioleciu - od roku 1914 do 1924.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 22:43
Więcej…
 
Konstytucja 3 Maja - akademia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 maja 2018 20:47

W dniu 30 kwietnia 2018 r. o godz. 10.15. uczestniczyliśmy na sali gimnastycznej w naszej szkole w uroczystej akademii poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenariusz tego bardzo ciekawie przygotowanego wydarzenia opracowała p. Ewa Szewczyk we współpracy z p. Renatą Cabak-Mleczko.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klas 3a i 4a oraz 1 uczeń z klasy 6b wykonali na wysokim poziomie część artystyczną, zróżnicowaną pod względem treści i nastroju. Pierwsza była wirtualną, dziennikarską podróżą po czasów uchwalenia Konstytucji. Uczeń grający rolę dziennikarza wypytywał króla i przedstawicieli ówczesnego sejmu o podwaliny Konstytucji, Jej kształt i założenia. Druga część - bardzo refleksyjna, składała się z pieśni o charakterze patriotycznym. Trzecia, niezwykle zaskakująca, była dynamicznym wykonaniem tańca z biało-czerwonymi flagami. Charakteryzowała się bardzo interesującym układem choreograficznym.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom (poza wymienionymi p:Monice Mokrzyckiej, Marcie Pres, Monice Kłap, Ewelinie Kleszcz, Pawłowi Bodzionemu, Krzysztofowi Mirkowi) za całościowe przygotowanie ciekawej i wartościowej uroczystości. Dzięki takim wydarzeniom lepiej będziemy rozumieć naszą historię i bardziej odczuwać dumę z bycia Polakami, szczególnie w roku jubileuszu - 100 lecia odzyskania niepodległości.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 21:11
 
IV Międzyszkolny Konkurs – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2018 22:02

ANIOŁ DOBROCI WŚRÓD NAWOJOWSKICH DZIECI
IV Międzyszkolnego Konkursu – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska

To nie był typowy szkolny konkurs, ale gra terenowa, w której dzieci i młodzież z pięciu szkół Gminy Nawojowa wykazywali się znajomością życia patronki tej ziemi – błogosławionej s. Julii Rodzińskiej. Drużyny rywalizujące o miejsce na podium musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale także spostrzegawczością, liczyć na szczęście oraz pokonać zimową trasę w czasie gry terenowej.

Śnieg i mróz nie odstraszyły uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska, który odbył się 20.03.2018 r. w Nawojowej. Inaczej jak w poprzednich latach, dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami spotkali się tym razem nie w ciepłej szkolnej sali, ale na świeżym powietrzu, by życie i świętość swej rodaczki zgłębiać podczas gry terenowej – Śladami Błogosławionej. Pierwszym punktem była tzw. Organistówka, czyli dom, w którym 16 marca 1899 r. przyszła na świat Stanisława Rodzińska późniejsza s. Julia. Uczestnicy rozwiązywali zadania także w klasztorze sióstr dominikanek i na starej plebanii. Szybkim krokiem, bo czas był ograniczony, musieli udać się do miejscowego kościoła, Ogrodu Pamięci, a także do szkolnej świetlicy, która z powodu zimowej aury zastąpiła punkt, jakim miał być cmentarz. Tam pochowani są rodzice błogosławionej – Michał Rodziński oraz Marianna Rodzińska, z domu Sekuła.

Pięć ekip uczniowskich ze szkół; Z Bączej Kuniny, Frycowej, Nawojowej, Żeleźnikowej Małej oraz Żeleźnikowej Wielkiej zmagało się nie tylko z dystansem, ale także z zadaniami, które czekały na zawodników na trasie. Nad bezpieczeństwem drużyn czuwali opiekunowie, a towarzyszący im koledzy i koleżanki zagrzewali ich do walki.

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 22:13
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32