header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj106
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTen tydzień149
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień224
mod_vvisit_counterTen miesiąc905
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1025

Aktualnie: gości 12 połączonych
Twój adres IP: 54.205.211.87
 , 
Today: Sty 22, 2019
Aktualności
IV Międzyszkolny Konkurs – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2018 22:02

ANIOŁ DOBROCI WŚRÓD NAWOJOWSKICH DZIECI
IV Międzyszkolnego Konkursu – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska

To nie był typowy szkolny konkurs, ale gra terenowa, w której dzieci i młodzież z pięciu szkół Gminy Nawojowa wykazywali się znajomością życia patronki tej ziemi – błogosławionej s. Julii Rodzińskiej. Drużyny rywalizujące o miejsce na podium musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale także spostrzegawczością, liczyć na szczęście oraz pokonać zimową trasę w czasie gry terenowej.

Śnieg i mróz nie odstraszyły uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia Rodzińska, który odbył się 20.03.2018 r. w Nawojowej. Inaczej jak w poprzednich latach, dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami spotkali się tym razem nie w ciepłej szkolnej sali, ale na świeżym powietrzu, by życie i świętość swej rodaczki zgłębiać podczas gry terenowej – Śladami Błogosławionej. Pierwszym punktem była tzw. Organistówka, czyli dom, w którym 16 marca 1899 r. przyszła na świat Stanisława Rodzińska późniejsza s. Julia. Uczestnicy rozwiązywali zadania także w klasztorze sióstr dominikanek i na starej plebanii. Szybkim krokiem, bo czas był ograniczony, musieli udać się do miejscowego kościoła, Ogrodu Pamięci, a także do szkolnej świetlicy, która z powodu zimowej aury zastąpiła punkt, jakim miał być cmentarz. Tam pochowani są rodzice błogosławionej – Michał Rodziński oraz Marianna Rodzińska, z domu Sekuła.

Pięć ekip uczniowskich ze szkół; Z Bączej Kuniny, Frycowej, Nawojowej, Żeleźnikowej Małej oraz Żeleźnikowej Wielkiej zmagało się nie tylko z dystansem, ale także z zadaniami, które czekały na zawodników na trasie. Nad bezpieczeństwem drużyn czuwali opiekunowie, a towarzyszący im koledzy i koleżanki zagrzewali ich do walki.

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 22:13
Więcej…
 
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 lutego 2018 12:07

31 stycznia br. odbył się Szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy (21 oddziałów). Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach kl. 0 – IV oraz V – III gimnazjum. Jury nie miało łatwego zadania. Wszyscy uczestnicy przygotowali się do występu bardzo starannie, zadbali nie tylko o śpiew, ale również o wspaniałe stroje. Słuchaliśmy pięknie zaśpiewanych kolęd, gry na takich instrumentach jak: skrzypce, klarnet, akordeon, trąbka, saksofon, flet, keyboard czy harmonijka ustna. Spotkanie było także okazją do wspólnego kolędowania.

Bardzo dziękuję Wam za obecność i piękne przygotowanie.

Ewelina Kleszcz

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2018 12:18
 
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I PDF Drukuj Email

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie ustalenia terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli (oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych) oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nawojowa w roku szkolnym 2018/19.

Załącznik nr 1.

Załącznik nr 2.

 
Podziękowania uczniów klas drugich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 grudnia 2017 10:19

Uczniowie klas drugich gimnazjum pragną podziękować wszystkim Gościom za przybycie na XV Spotkanie Wigilijne do Szkoły Podstawowej w Nawojowej. Szczególne podziękowania składamy rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie uroczystości, a także darczyńcom biorącym udział w aukcji, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz koleżankom i kolegom z klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Dziękujemy za hojność, za poświęcony czas, a także za pomoc w przygotowaniu spektaklu, aukcji i kiermaszu. Całą kwotę zebraną podczas tego spotkania środowiskowego przeznaczymy na zorganizowanie trzydniowej wycieczki, która będzie podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez klasy drugie gimnazjum w bieżącym roku szkolnym.

Poprawiony: piątek, 22 grudnia 2017 10:23
 
Spotkanie Wigilijne 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 grudnia 2017 10:08

W niedzielę 17 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się XV jubileuszowe, a zarazem ostatnie, Spotkanie Wigilijne przygotowane przez uczniów klas drugich gimnazjum, wspólnie z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły.

Podobnie jak w poprzednich latach na to przedświąteczne spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, a także absolwenci gimnazjum, którzy z sentymentem wspominali lata spędzone w szkole. Szczególnie miłym gościem była pani dyrektor Gimnazjum w Nawojowej mgr Dorota Gryzło, która przez wiele lat wspierała organizację tej uroczystości kultywującej tradycje i integrującej środowisko lokalne.

Mimo zmian organizacyjnych związanych z reformą edukacji uroczystość, realizowana w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego „Cudze chwalicie i swoje znacie” autorstwa mgr Bernadetty Michalik, zorganizowana została zgodnie z tradycją. Były więc jasełka, aukcja i kiermasz ozdób świątecznych, degustacja potraw regionalnych, którą przygotowali rodzice uczniów klas drugich oraz konkurs na najpiękniejszy plakat o tematyce bożonarodzeniowej.

Poprawiony: poniedziałek, 08 stycznia 2018 10:27
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 34

Kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa