header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj116
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTen tydzień159
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień224
mod_vvisit_counterTen miesiąc915
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1025

Aktualnie: gości 18, 
botów 1 połączonych
Twój adres IP: 54.205.211.87
 , 
Today: Sty 22, 2019
Aktualności
Konkurs Samorządu Uczniowskiego - kosz owoców i warzyw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 listopada 2017 17:45

W dniu 24 listopada b.r. w naszej szkole na przygotowanych dla każdej klasy stołach zagościły wykonane artystycznie, z dużym smakiem (dosłownie - palce lizać!) i znawstwem KOSZE WARZYW I OWOCÓW!

Szeroka paleta zapachów i kolorów przemknęła po korytarzach szkoły, by na koniec znaleźć wytchnienie na wystawie poświęconej owocowym i warzywnym darom lata i jesieni. Wszystkie klasy podeszły do tego sympatycznego zadania w sposób ambitny.

Podziękujmy w tym momencie także rodzicom, którzy gremialnie włączyli się do prac. Uczniowie podzielili między siebie przydział asortymentu pomieszczonego w koszykach. Stąd bogactwo i różnorodność ich zawartości była przeogromna!

Jury będzie miało arcytrudne zadanie przyznać palmę pierwszeństwa z tak wielu zgłoszonych, reprezentujących w tej kategorii najwyższy poziom światowy!

Pociechą już w tej chwili niech będzie dla wszystkich myśl o rychłej konsumpcji tych darów ziemi, bo przecież temu one mają służyć.

Ku naszemu zdrowiu i uśmiechniętym buziom. A swoją drogą, pomidor to owoc czy warzywo?

Poprawiony: sobota, 25 listopada 2017 17:56
 
Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 listopada 2017 18:57

xxxKolejne ważne, imponujące, gminne przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy pełny udział już za nami.

XI GMINNY FESTIWAL KULTURY MłODZIEŻY SZKOLNEJ przechodzi do historii.

Pragnę jednak napisać o naszym w nim udziale kilka ważnych zdań, zwłaszcza, że sama czuwałam nad całością.

Oczywiście popełniliśmy kilka błędów i w przygotowaniach i na scenie podczas występów, ale kto ich nie popełnia. Pewnie byłoby lepsze miejsce, ale to nie jest takie ważne. To, co razem przeżyliśmy, kiedy się stresowaliśmy, mobilizowaliśmy mimo zmęczenia, jest najważniejsze i nikt nam tego nie odbierze. To bezcenny kapitał na przyszłość. Ta przyjemna atmosfera między opiekunami z każdej szkoły, brak rywalizacji między aktorami, ale raczej wspieranie się, odbieranie gratulacji, pocieszanie po wpadkach, rozmowy z rodzicami- pomocnikami, to kilka najważniejszych punktów z naszego wspólnego bycia na pewnym odcinku wspólnej drogi, teatralnej drogi.

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 19:09
Więcej…
 
,,Nic dwa razy się nie zdarza” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 listopada 2017 12:56

10 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały nieco inny przebieg, jak dotychczas. Przygotowania rozpoczęły się prawie miesiąc temu od przystąpienia do projektu eTwinning pt. „Kartka dla Polski”. Pomysł zrodził się spontanicznie, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów historią Polski, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz wywołanie refleksji na temat wolności. Uczniowie pisali listy i kartki dla Polski życząc krajowi samych pięknych dni, a Polakom życia w dostatku i wolności. Działania w ramach projektu rozłożono w czasie, więc uczniowie mieli szansę na włączenie się do każdej akcji w dogodnym dla siebie momencie.

Ten konkurs rozpoczyna zadania z III edycji projektu Obywatel Świata”

Kartki zostały przyczepione do tablic i wyeksponowane przy wejściu do gimnazjum.

Poprawiony: niedziela, 19 listopada 2017 13:03
Więcej…
 
Ślubowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 października 2017 08:27

kl1W dniu 19 października 2017 r. uczniowie klas I wraz z rodzicami i nauczycielami przeżywali od samego rana ważny dzień - oto nadszedł dla pierwszoklasistów czas ślubowania!

Punktualnie o godzinie 11.00 pod opieką pań wychowawczyń dzieci udały się na mszę św. do nawojowskiego kościoła. Eucharystię sprawował ks. Krzysztof Waśko. Następnie uczniowie wrócili do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej sali nr 9 rozpoczęli swój występ przed samym ślubowaniem. Byliśmy świadkami wspaniałych recytacji okolicznościowych wierszy, przeplatanych donośnie i radośnie śpiewanymi piosenkami. Wszyscy kandydaci do pasowania w sposób wzorowy pokonali złą towarzyszkę tremę i ku radości swoich rodziców – prawdziwych filmowców rejestrujących każdy gest i słowo swojej pociechy, oczekiwali po występie na ślubowanie.

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 08:44
Więcej…
 
Nasza szkoła w eTwinning PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 października 2017 21:05

Od września bieżącego roku klasa III a gimnazjum pod opieką nauczycieli: pani Bernadetty Michalik i pana Pawła Bodzionego realizuje, we współpracy z czeskimi i słowackimi partnerami, projekt edukacyjny na platformie eTwinning.

Czym jest eTwinning, czyli ePartnerstwo?

eTwinning to międzynarodowy program Unii Europejskiej  oparty na partnerstwie szkół europejskich.Polega on na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii informacyjnych (ICT). Celem programu jest wspieranie współpracy szkół w Europie. Jest on okazją do wymiany informacji i wiedzy ponad europejskimi granicami, zawarcia nowych znajomości, poznania różnych kultur oraz wspólnego uczenia się. Uczniowie i nauczyciele, wykorzystując Internet, wymieniają się pomysłami i realizują wspólne projekty.

Poprawiony: środa, 18 października 2017 21:35
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 34

Kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa