header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTen tydzień100
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień224
mod_vvisit_counterTen miesiąc856
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1025

Aktualnie: gości 33 połączonych
Twój adres IP: 54.205.211.87
 , 
Today: Sty 22, 2019
Aktualności
Program "Bieg po zdrowie". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:34

Drodzy rodzice !

Od marca rozpoczynamy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-10 lat, a więc uczniów IV klas szkół podstawowych pt. „ Bieg po zdrowie”. Program jest opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny, Sanepid w Nowym Sączu, a będzie realizowany przez szkolnego koordynatora programu z ramienia S.K.PCK- Małgorzatę Homoncik oraz wychowawczynię klasy IV- Agnieszkę Kiercz. Każdy uczeń otrzyma zeszyt ćwiczeń do pracy w czasie zajęć. Atrakcyjna oprawa graficzna oraz przemyślane i interesujące scenariusze zajęć ułatwią pracę uczniom.

Program będzie realizowany na godzinach wychowawczych w wymiarze 6 godzin lekcyjnych. Jest on źródłem rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia tytoniu, ukazuje korzyści wynikające z niepalenia papierosów, czyni to zjawisko mniej pożądanym i mniej akceptowalnym. Sprzyja wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów, wdraża w dokonywanie przez nich świadomych wyborów oraz wyrażanie własnych oczekiwań i zdań na konkretny temat.

Edukacja zdrowotna dzieci i młodzieży jest istotnym elementem ogólnych oddziaływań edukacyjno- wychowawczych. Odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych spoczywa na osobach dorosłych, tworzących najbliższe środowisko społeczne dzieci. Profilaktyka palenia tytoniu to jedno z ważnych zadań, które w ramach szeroko pojętej odpowiedzialności za przyszłość młodego pokolenia powinno być na stałe wpisane w oddziaływania edukacyjno- wychowawcze.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2017 09:57
 
Spotkanie Noworoczne 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 lutego 2017 14:09

25 stycznia 2017 r w naszej szkole, jak co roku, odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na spotkanie przybyli włodarz Gminy Nawojowa Pan Stanisław Kiełbasa, nauczyciele, rodzice z Rady Rodziców oraz seniorzy, emerytowani nauczyciele. Przedstawicie Samorządu Uczniowskiego przygotowali artystyczny występ ,,Hej kolęda, kolęda” oraz pamiątkowe upominki.

Poprawiony: środa, 22 lutego 2017 14:45
Więcej…
 
I Gminny Wieczór Kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 stycznia 2017 12:08

Dnia 22 stycznia uczestniczyliśmy w I Gminnym Wieczorze Kolędowym zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Żeleźnikowej Małej. Nasz śpiewaczy zespół tworzyła grupa złożona z dziesięciu osób z kl IIa i VI. Byli to z kl. IIa: Zuzia Druzgalska, Dominika Musiał, Bartosz Pióro i Szymon Sędzimir oraz z kl. VI- Wiktoria Barnach, Justyna Kiełbasa, Oliwka Szczygieł, Krystian Lelito, Karol Skoczeń i Kinga Lelito z kl Va.

Uczniowie wykonali dwie pastorałki. Do jednej ,,To już pora na Wigilię” przygrywała na skrzypcach Kinga Lelito. Nasza Grupa wypadła rewelacyjnie, choć myśleliśmy, że w tak profesjonalnym gronie jak np. Skierki nie zrobimy wrażenia na słuchaczach. Otrzymaliśmy Dyplom - podziękowanie oraz słodycze. Na koniec wieczoru mogliśmy zaśpiewać wspólnie ulubioną kolędę Pan Wójta ,,Dnia jednego o północy”. Obiecaliśmy sobie kolejne spotkanie za rok. Grupę nawojowską przygotowały i opiekowały się panie: Renta Cabak - Mleczko oraz Ewa Szewczyk.

Dziękujemy uczniom oraz ich Rodzicom za pomoc w dowozie na miejsce spotkania.

 
Odpowiedź na listy i kartki urodzinowe dla Papieża Franciszka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 stycznia 2017 11:03

Niedługo przed 80. Urodzinami naszego papieża Franciszka postanowiliśmy, że napiszemy i wyślemy mu do Watykanu życzenia urodzinowe od uczniów i ich rodzin. To była błyskawiczna akcja, toteż nie wszystkie klasy miały szansę wziąć w niej udział. Piękne, osobiste karki i listy przygotowała kl IIa. Wychowawczyni Pani Renatka Mleczko zmobilizowała swoich uczniów i przy pomocy Rodziców wykonali małe dziecięce dzieła sztuki. Na pewno Papież się ucieszy i będzie się zastanawiał, gdzie na mapie świata leży Nawojowa? Akcja z inicjatywy Pani Ewy Szewczyk. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział.

I oto przyszła odpowiedź:

Poprawiony: wtorek, 24 stycznia 2017 11:09
Więcej…
 
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem. Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną.

Nowe zasady wejdą w życie 1 września 2017 roku. Jednak reforma oświaty to nie tylko przekształcenie samego ustroju szkolnego. Szkoła powinna być przede wszystkim nowoczesna, przyjazna i bezpieczna. Dążymy do m.in.:

  • zmniejszenia liczby dzieci w klasach,
  • ograniczenia dwuzmianowości i konieczności dowożenia uczniów do szkół,
  • wzmocnienia pozycji rodziców w szkole,
  • dostępu do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół (wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji).
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 34

Kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa