header

"W małej ojczyźnie - w Nawojowej,
Pośród pól lasów położonej,
Jest taka szkoła, która się zowie,
im. Julii błogosławionej.

Ona Patronką naszej pracy jest,
Ona pomocą w nauce, wierze,
Z miłością na nas z nieba patrzy wciąż,
Dobre uczynki złóżmy jej w ofierze..."

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTen tydzień121
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień224
mod_vvisit_counterTen miesiąc877
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1025

Aktualnie: gości 17 połączonych
Twój adres IP: 54.205.211.87
 , 
Today: Sty 22, 2019
Aktualności
Gminny konkurs ,,Ojców naszym obyczajem” IV edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:16

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Magdalena Sędzimir - kl.VI, Karina Południak - kl.VI, Edyta Zwolennik - kl.VI, Krystian Lelito - kl.VI, Maksymilian Basiaga - kl.VI, Justyna Kiełbasa - kl.VI, Anna Legutko - kl.VI, Daniel Jurczak - kl Vb oraz Hubert Słaby kl Vb.

Zespół naszych uczniów miał trudne zadania:

1. Przygotować wcześniej położniczkę, według tradycyjnych elementów i przywieźć ją gotową do szkoły we Frycowej

2. Na miejscu, w dniu konkursu wykonać 3 ozdoby oraz stroik świąteczny

3. Przyswoić sobie materiał na temat obrzędów w naszym regionie i nie tylko

4. Umieć zaśpiewać i rozpoznawać 15 kolęd i pastorałek

Konkurs przebiegał w ostrej rywalizacji między szkołami i kolejnym zdobywaniu punktów zwłaszcza z tej najtrudniejszej części konkursu: rozpoznawanie kolęd po trzech nutkach oraz wiedzy problematycznej, za które można było zdobyć aż 5 punktów. W ten sposób uzyskaliśmy II miejsce z 4 punktami mniej tuż za szkołą w Bączej Kuninie.

Zmagania między zespołami uczniów przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze z przychylną życzliwością Komisji Jury i z jej przewodniczącym i pomysłodawcą konkursu- Wójtem gminy, dr Stanisławem Kiełbasą. Nasi uczniowie byli dobrze przygotowani do konkursu dzięki nauczycielom, którzy ich mobilizowali do nauki i ćwiczeń. Były to: Pani Małgorzata Stopka, Pani Małgorzata Kowalik, Pani Marta Jurczak, Pani Małgorzata Homoncik i Pani Ewa Szewczyk. Dziękujemy!

Kolejne zmagania już za rok.

Poprawiony: poniedziałek, 02 stycznia 2017 12:54
 
Podarunek dla szkolnej świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:05

Tuż przed św. Mikołajem odwiedził naszą szkołę prawdziwy Mikołaj- darczyńca zabawek, gier i puzzli. Przyniósł kilka ogromnych worków różności dla naszych świetlików, aby miały czym się bawić kiedy korzystają ze świetlicy. Dzieci cieszą się ogromnie z podarowanych upominków i chętnie składają puzzle, biorą udział w grach umysłowych i mają zajęcie. Pragniemy wyeliminować to, co można nazwać już uzależnieniem od gier komputerowych, toteż te rzeczy, którymi teraz dysponuje nasza świetlica, nadaje się do odzwyczajania dzieci od innego, niż rzeczywisty świat.

A kto jest tym św. Mikołajem? To nasza nauczycielka kl IIa  - Renata Cabak - Mleczko! Serdecznie Pani dziękujemy i życzymy zawsze szczodrobliwego św. Mikołaja przez cały przyszły rok.

 
Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 10:43

X Gminny Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej odbył się w Nawojowej w dniach 17 – 19 listopada 2016r. Komisja Artystyczna w składzie: 1. Józef Bartusiak /muzyk/ – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu 2. Małgorzata Skwarka /choreograf/ - Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 3. Zofia Skwarło /regionalista, choreograf/ - 4. Jolanta Wywijas - Lokalna Grupa Działania Perły Beskidu Sądeckiego w Rytrze 5. Mieczysław Filipczyk – Teatr Robotniczy w Nowym Sączu po obejrzeniu, po wysłuchaniu prezentacji scenicznych zaprezentowanych przez wykonawców oraz ocenie – wymalowanych samodzielnie przez uczniów w czasie trwania festiwalu - wzorami regionalnymi w ramach etnodizajnu – białych podkoszulków przez reprezentacje: przyznała naszej szkole IV miejsce. We wszystkich konkursach zgromadziliśmy 61,9 pkt.

 

Jakie były konkurencje:

1. TANIEC WSPÓŁCZESNY2. RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE – Etnodizajn

3. KONFERANSJERKA (zapowiedź własnych prezentacji)

4. MAŁE FORMY TEATRALNE

5. ŚPIEW

6. NIESPODZIANKA

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu : Pani Małgorzacie Stopce, Pani Ewie Szewczyk, Pani Agnieszce Sikorskiej, Pani Agnieszce Kiercz
i Pani Edycie Sochaj.

Opracowała: Ewa Szewczyk

Poprawiony: poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:39
 
11 listopada, 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 listopada 2016 18:45

Zbliża się 100. rocznica, znamienita rocznica ogłoszenia, że Polska jest znów wolna. Powoli się przygotowujemy do uroczystych obchodów święta niepodległości. W tym roku znów się zmobilizowaliśmy, aby każda klasa przeżyła to na tyle, aby został ślad w dziecięcych sercach jako mała lekcja patriotyzmu. Starsze klasy przygotowały montaż słowno- muzyczny, który został zaprezentowany 10. listopada w kościele parafialnym. Został ubogacony wspólną recytacją wiersza "Jedna jest Polska” i wspólnym śpiewem piosenki "Jestem Polką i Polakiem”. przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Ponadto dzieci trzymały w rękach chorągiewki, a ich kurtki zdobiły kotyliony. Po występie Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św. za zdrowie Kubusia. Taki przemarsz ze szkoły z pocztem sztandarowym na pewno pozostanie w pamięci każdego uczestnika listopadowych uroczystości. Ponadto szkolne korytarze zdobią plakaty wykonane na konkurs związany z uroczystością. To wizualna lekcja polskości.

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2016 19:26
Więcej…
 
Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 listopada 2016 14:12

Nasz uczeń z I klasy, Kubuś Tuczyński ciężko zachorował. Od kilku dni przebywa na oddziale onkologicznym w szpitalu w Prokocimiu.

On i cała jego rodzina przeżywają trudne chwile, czy ta walka o zdrowie zostanie wygrana. My nie jeden już raz wspieraliśmy chorych, zwłaszcza z naszej szkoły. Tym razem zwracamy się do wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli z gorącą prośbą, aby Kubuś, jego rodzeństwo i rodzina nie pozostali bez naszej pomocy, bez dobrego słowa, modlitwy, a przede wszystkim bez wsparcia finansowego. Już wiemy, że leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.

Prosimy Was, podarujcie na ten cel pieniążki. Jutro odbędzie się pierwsza zbiórka do paczek i będzie przeprowadzona wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Nie żałujcie grosza. Poproście swoich rodziców o datki. Kubuś czeka na naszą pomoc. Bardzo was o to prosimy. Jutro należy do was.

DZIĘKUJEMY!!!!!!

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 14:15
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34

Kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sondy

Przedmiot któremu poświęcasz najwięcej czasu, to:
 

Grafika losowa